Sport, turistika

Okolí Horní Vltavice představuje ráj pro cykloturisty, vodáky. V zimě pak slouží lyžařům moderní Ski areál i síť upravovaných bežeckých stop.

Horní Vltavice je ideálním východiskem cesty do turisticky zajímavých míst. Celý katastr obce je protkán sítí turistických tras, které nabízí množství výletů po okolí. Z Horní Vltavice je možné se vydat do Boubínského pralesa, na vrchol Boubína či k Johnovu kameni, který byl postaven v masívu Boubína na styku tří polesí a byl věnován lesmistru Josefu Johnovi, jenž měl velkou zásluhu na zřízení boubínské rezervace.

Bezprostřední okolí Horní Vltavice není však vhodné jen pro pěší turistiku či cykloturistiku. V jarních měsících, kdy je dostatek vody, se nabízí možnost sjíždění Teplé Vltavy od Borových Lad do Horní Vltavice a odtud dále přes Lenoru k Soumarskému Mostu u Volar. Svou náročností je však tento úsek vhodný spíše pro zdatnější vodáky v uzavřených lodích.

V obci je návštěvníkům k dispozici i fotbalové hřiště, tenisový kurt, hřiště na basketball. Na své si zde přijdou milovníci rybaření a zvláště v podzimních měsících houbaři. Stranou nemusejí zůstat ani příznivci zimních sportů. Okolím prochází strojově upravovaná běžecká trasa z Lenory na Kubovu Huť.

Vodní turistika, koupání, inline brusle, hřiště
Přehled jízdních řádů ideálních pro poznávání Šumavy – Zelené autobusy, Igelbusse
Tipy na lyžařskou turistiku, sjezdové lyžování
Aktuální a základní informace pro vodáky
Sjezdovka 430m, aktuálně, webkamera,…
Orientační přehled vleků a sjezdovek na Šumavě

Tipy pro pěší turistiku

Tipy pro cykloturistiku